PRADĖSIANČIŲ LANKYTI LOPŠELĮ-DARŽELĮ „SIGUTĖ“ VAIKUČIŲ TĖVELIŲ DĖMESIUI!

Rugpjūčio 29 d. (trečiadienį) 17.30 val lopšelio-darželio „Sigutė“ aktų salėje vyks pradėsiančių lankyti lopšelį-darželį „Sigutė“ vaikų tėvelių susirinkimas. Pristatysime informaciją apie įstaigą, atsakysime į Jums rūpimus klausimus, supažindinsime su Jūsų vaikučių auklėtojomis.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

MIELI TĖVELAI,

PRAŠYTUME

Vaikus į darželį atvesti  iki  9.00. Jeigu negalite to padaryti, iki  9.00 val. būtinai  praneškite grupės auklėtojoms tel. (8 ~ 45) 42 09 95. Neveskite į grupę  sergančių vaikų. Jei vaikas turi nusiskundimų dėl sveikatos, elgesio,  maisto ar kitų problemų,  būtinai  informuokite apie tai auklėtojas. Į darželį vaikus atveskite aprengtus švariais, tvarkingais, patogiais rūbeliais. Pasirūpinkite tinkamu apavu vaikams avėti grupėje. Neleiskite ateiti į grupę vieniems vaikams, juos būtinai palydėkite iki grupės ir palikite auklėtojoms ar auklėtojų padėjėjoms. Pasiimkite vaikus iš darželio patys, arba įgaliokite pilnamečius asmenis. Apie juos grupės darbuotojus informuokite iš anksto. Draudžiama  vaikus pasiimti nepilnamečiams, neblaiviems asmenims. Iškilus problemoms, neaiškumams dėl mokesčių, vaikų ugdymo, priežiūros,  kreipkitės į auklėtojas ar lopšelio-darželio direktorių at direktoriaus pavaduotoją ugdymui.

REKOMENDUOJAME VAIKAMS GRUPĖJE TURĖTI 

Šukas.

Pižamas.  Jas parinkite pagal sezoną: šiltu laiku – trumpomis rankovėmis, šaltu laiku – šiltas, ilgomis rankovėmis.

Apavą, skirtą nešioti grupėje. Pageidautina, kad batukai būtų neslidūs, kietais padeliais.  Labai svarbu patogus, natūralus apavas. Apavas turi įtakos taisyklingos laikysenos formavimuisi, plokščiapėdystės formavimuisi, eisenai.  Vengti šiltų ir įsispiriamų šlepečių, nes vaikai gali susižaloti.

Vienkartines nosinaites. Turėti porą paketėlių: vieną – lauko rūbelių kišenėse, kitą – marškinėlių ar suknelių, dėvimų patalpose, kišenėlėse.

Rūbų pamainas. Esant šaltesniam ar drėgnam orui, reikalingos  papildomos poros pirštinių ir kojinaičių pakeitimui. Jaunesniems vaikams atneškite apatinių drabužėlių, sauskelnių pamainas.

Pirštines.  Žiemos sezonu darželyje  nemaukite vaikams pirštuotų pirštinių, nes dėvint jas, vaikams greit nušąla pirštukai. Pasirūpinti, kad žiemos laikotarpiu vaikai mūvėtų pirštines atsparias drėgmei.

Skareles, kepuraites. Šiltu, saulėtu oru reikalingos orą praleidžiančios kepuraitės ar skarelės galvai pridengti nuo saulės.

Sportinę aprangą. Medvilninius sportinius marškinėlius ir kelnes, sportinius batelius, turinčius lanksčius padus. Sportinę aprangą laikyti  medvilniniuose maišeliuose su užrašytais vaikų vardais.

REKOMENDACIJOS, KAIP PATOGIAI APRENGTI VAIKUS, INFORMACIJA KAS GALĖTŲ KELTI PAVOJUS

Vaikus rekomenduotume rengti taip, kad jiems patiems būtų nesunku ir patogu  atsisegti, užsisegti, užsirišti, apsirengti drabužius, apsiauti apavą. Taip jie lengviau išmoks savarankiškai apsirengti ir apsitarnauti. Vengti  grupėje dėvėti  kelnes su   diržu, nes judant jis veržia, sunku greit atsegti.

Reiktų stebėti sagų kilpų dydį, jis turėtų atitikti sagą. Gumos, juostelės palaikančios drabužių juosmenį, rankogalius turėtų nespausti, nevaržyti judesių ir nebūti per daug laisvos. Drabužiai neturėtų varžyti judesių, dirginti odą. Raištelius batams naudoti ne per ilgus, pakeisti sutrūkusius ir sugadintais galais. Vengti ankštų, sunkiai apmaunamų batų.

Vis daugiau vaikučių ateina į darželį papuošti auskariukais, grandinėlėmis, apyrankėmis, gintaro karoliukais. Gal tai gražu, bet kelia rimtų pavojų vaikų saugumui ir sveikatai. Būna, kad auskariukas pametamas, o auklėtojos už tai nėra atsakingos. Yra buvę atvejų, kai minėtas papuošalas įkrito į sriubos lėkštę ( kitų darželių patirtis) ir vaikas galėjo užspringti. Karoliukai irgi gali nutrūkti.

Kad būtų saugu ir ramu, palikite papuošalus namuose. Tai visų pirma jūsų vaikų gerovei.

Tikimės savitarpio supratimo ir bendradarbiavimo vaiko labui.

Bendruomenės vardu – direktorė Berutė Laureckienė