Labai džiaugiamės, kad šiais metais laimėjome finansavimą aplinkosauginio švietimo projekto vykdymui. Įpusėjus projektui mūsų įstaigos žaliosios edukacinės erdvės pasipildė šermukšnių alėja ir drugelių sodu, atnaujinta vaistažolių pievelė.

Šermukšnių alėjoje vaikai turės galimybę stebėti atskrendančius paukščius, įgys žinių apie šermukšnių uogų naudą žmogui. Žaliuojantys šermukšniai grynins orą ir kaštą dieną teiks pavėsį.

 

Drugelių sodo žydintys augalai savo kvapais ir spalvomis pritrauks drugelius, vaikais galės susipažinti su drugelių įvairove, jų gyvenimo ciklu. Iš projekto lėšų įsigyta augalų kurie pritraukia drugelius – davido budlėjos krūmas, vaistinės ežiuolės, astrai ir kiti žydintys augalai.

Vaistažolių pievelė papildyta naujomis vaistažolėmis, sukurti QR kodai kurie suteikia vaikams informacinių technologijų pagalba galimybę pažinti augalų gydomąsias savybes.

Bendradarbiaujant su Šiaurinės bibliotekos darbuotoja H.S. buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas „Gurkšnis sveikatos“ apie vaistažoles. Vaikai apžiūrėjo augalus, juos ragavo, kvėpino, stebėjo plikomas vaistažoles ir ragavo arbatas bei klausėsi skaitomų istorijų. Bibliotekininkė paliko knygų lagaminą, kuris keliavo per grupes ir visi darželio ugdytiniai vartė knygeles apie augalus, klausėsi mokytojų skaitomų istorijų.

Organizavome Augalėlių mainytuves, kurių metu įstaigos bendruomenės nariai atnešė savo užaugintų sodinukų, jais mainėsi, dalinosi ir nešėsi namo auginti.  Šios iniciatyvos metu stiprinome bendruomeniškumo jausmą.

Organizavome viktoriną apie paukščius.

Ankstyvojo amžiaus grupių vaikai su grupių mokytojomis sukūrė kūrybinių darbų parodą „Ką suvalgė alkanas vikšrelis, kol pavirto į drugelį“.

STEM veiklos

„Drugelių gyvybės ciklas“.

„Augantis vikšrelis“.

„Bitučių gyvenimas“.

Pedagogai sukūrė informacinę – elektroninę knygą „Saugau gamtą, esu jos dalis“. Suteiktos žinios vaikams apie gamtinių išteklių panaudojimo ir tausojimo galimybes, įtvirtintos žinios apie atliekų rūšiavimą.

Norint pavartyti knygą, spausti ČIA.

Grįžę po vasaros atostogų, tęsime aplinkosaugos švietimo projekto suplanuotas veiklas.