KAD DANTUKAI BŪTŲ SVEIKI :)

Sveiki dantys — sveiko organizmo dalis. Visi puikiai žinome, kad sveiki vaiko dantys yra neatsiejami nuo geros jo sveikatos ir puikios emocinės savijautos.

Visą mėnesį lopšelyje-darželyje vyko įvairios ugdomosios veiklos vyresnio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Anktyvusis Tėvų klubas, kūrybingos pedagogės, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Čebatoriūnienė vedė užsiėmimus, gamino kūrybinius darbelius, kūrė knygeles apie taisyklingą dantukų valymą bei priežiūrą.

Gruodžio 12 d. Tėvų klubo iniciatyva įvyko susitikimas su burnos higienos II kurso studente Gintare Varžgalyte. Specialistė papasakojo vaikams ir atvykusiems tėveliams apie vaikučių burnos higieną, veiksmingas apsaugos priemones, parodė kaip taisyklingai valytis dantukus. Vaikai galėjo praktiškai tai išbandyti. Žinių įtvirtinimui buvo rodomas ugdomasis filmukas „Dantukų istorija — du berniukai — Švarutis ir Tingutis“.

Tėveliai pateikė specialistei įvairių klausimų apie dantukų silantavimą, briketų naudojimą, pasiteiravo, kada geriausia juos silantuoti. Susitikimo pabaigoje Gintarė apdovanojo vaikučius smulkiomis dovanėlėmis (dantų šepetukais, lankstinukais, smagiomis užduotėlėmis).

Gera pradžia — pusė darbo. Svarbu kuo anksčiau įdiegti vaikams teisingus burnos higienos įpročius, kad jie galėtų džiaugtis sveikais dantimis visą gyvenimą.

                        Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Zubkienė