Pažintis su gyvenimu tamsos pasaulyje Panevėžio lopšelyje-darželyje „Sigutė“

Mes įpratę kasdien matyti vieni kitus, prisitaikome prie įvairių charakterio skirtybių, pomėgių, kintančių emocijų ir kt.

Neseniai bendravome su žmonėmis, valdančiais neįgaliojo vežimėlį, kartu žaidėme ir mokėmės iš jų gebėjimu džiaugtis gyvenimu judant vaikštantiems neįprastu būdu. Šiandien visose vaikų nuo 3 iki 7 metų grupėse lankėsi jauna moteris, vaikiškų pasakų kūrėja Indrė Gaskaitė. Gyvenimo džiaugsmu trykštanti asmenybė gyvena tamsos pasaulyje. Fizinės, bet ne dvasinės tamsos.

Rašytoja lankėsi kiekvienoje grupėje, pasakojo vaikams kaip jos akytės negali matyti saulės šviesos nei mėlyno dangaus, bet turi pagalbininkų, kurie jai padeda tai jausti. Taip pat moteris turi labai ilgus ir vešlius plaukus, kuriuos mergaitės galėjo paliesti ir palydėti nustebusiais šūksniais: „Ohooo!!!“ Stebuklingame lagamine Indrė atrado Brailio raštu rašančią mašinėlę, kuria užrašinėjo vaikų sakomus eilėraščius, stebėtinai greitai lakstančiais pirštais.

Diskusijose vaikai išdrąsėjo ir jau atsakė kaip padėtų, jei aklas žmogus norėtų pereiti gatvę, sužinoti kelintas autobusas atvažiavo ar kaip nusipirkti ledų. Visi tvirtino, kad padėtų, jei tokį žmogų sutiktų mieste. Indrė parodė kitokį mobilųjį telefoną, kuris palietus pats kalba. Įdomus buvo detektorius, kuriuo prilietus prie drabužio, pasigirsta garsas, nusakantis spalvą.

Išsiskyrėme su pasakų vaikams autore praturtėję vidumi, dar giliau supratę, kad mūsų margame pasaulyje yra visokiausių žmonių, gebančių džiaugtis savo būtimi, nebijoti garsiai įvardinti, kad yra laimingi tokie, kokie yra. Manome, kad vaikams dar nematyta ir retam girdėta patirtis, išliks ilgam ar net visam laikui.

Direktorė Berutė Laureckienė;

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Zubkienė;

Fotografavo sekretorė Jolita Naravaitė.