SAVANORYSTE-KILNUS PAŠAUKIMAS IR SAVĘS PAIEŠKŲ BEI ATRADIMŲ GALIMYBĖ

Savanorė Simona su vaikais

Informacinių technologijų ir elektronikos bei robotizacijos amžiuje, jaunimas ieško savęs įvairiose veiklose. Dažnas siekia išbandyti iki tol nebandytas sritis. Būna, kad nežino kur ir kaip ieškoti priimančių savanorius ugdymo ar kitų institucijų, neranda savęs. Viena iš tokių galimybių yra savanorystė.

Panevėžio lopšelis-darželis „Sigutė“ yra akredituota savanorius priimant organizacija, savo veiklą su savanoriais praktikuojanti nuo 2014 m. kovo mėnesio. Dalyvauta projektuose: „Jaunimo savanoriška tarnyba“, „Atrask save“. Savanorišką veiklą atliko Vietnamo pilietė Thi Thank Hien Nguyen, Renata Badauskienė, Malvina Zimblienė, Akvilė Krasauskaitė, Simona Navadonskytė, Mantas Kutavičius, Samanta Janišauskaitė. Dalis savanorių atrado save įvairiose veiklose ir šiuo metu dirba mėgstamą darbą. 2017 m. gruodžio 29 d. sprendimu Nr. 2017-12-29/18 SADM priėmė sprendimą pratęsti akreditaciją.

Mes esame pasirengę toliau priimti savanorius, suteikti jiems galimybę atrasti stipriąsias savo puses, ugdyti kompetencijas veiklose su vaikais, užmegzti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą. Sudarysime sąlygas atlikti veiklas pagal pačių savanorių lūkesčius ir gebėjimus, galėsite inicijuoti naujas idėjas. Savanoriaudami mūsų ikimokyklinio ugdymo institucijoje, savanoriai galės skleisti savo patirtį, įsivertinti, tikslingai augti ir realizuoti save. Kuratorius skatins bendrauti ir bendradarbiauti, padės įgyti siekiamų kompetencijų, kartu su savanoriu vertins veiklą ir įsivertins. Skatiname jaunuolius, atitinkančius SADM keliamus reikalavimus, išbandyti save atliekant veiklas su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikais. Susipažinkime ir susidraugaukime. Pažadame nenuvilti. Rekvizitus galite rasti svetainėje: www.paneveziosigute.lt

Tekstas ir foto direktorės Berutės Laureckienės