„SIGUTĖS“ KARUSELĖ (fotogalerija ir komentarai)

Drąsiai, greitai ir kartu!

Balandžio 28 d. jungtinė „Varliukų“ ir „Voveriukų“ sportininkų komanda, kupina entuziazmo dalyvavo Panevėžio sporto centro organizuotose miesto lopšelių-darželių varžybose „Olimpinės viltys“.
Sportiškai nusiteikę ir gerai pasiruošę vaikai nekantravo parodyti savo vikrumą estafetėse. Įveikę jaudulį ir baimes, mažieji sportininkai bėgo su užsidegimu, džiaugsmingai palaikė komandos draugus ir demonstravo tikrą komandinę dvasią.
Po varžybų su dideliu susidomėjimu stebėjome sporto centro dziudo būrelio sportininkų pasirodymą.
Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, medaliais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Teatro edukacijoje

Balandžio 24 dieną priešmokyklinės „Varliukų“ ir „Voveriukų“ grupės dalyvavo taikomojo teatro edukacijoje, kuri vyko Panevėžio kūrybiškumo centre „Pragiedruliai“. Edukaciją vedė Panevėžio teatro „Menas“ aktorius I. P. Edukacijos metu buvo stiprinami vaikų komunikavimo ir darbo su partneriu įgūdžiai, lavinama atmintis ir kūrybiškumas. Kartu su aktoriumi vaikai susipažino su scenos meno profesija ir aktyviai įsitraukė į organizuotas veiklas. Vaikai, pasitikėdami savo partneriu, turėjo atvaizduoti piešinyje tai, ką nupasakojo jo draugas stebėdamas aktoriaus rodome piešinyje. Žaidė žaidimą „Veidrodis“, kuriame turėjo kuo tiksliau atvaizduoti savo draugo rodomus judesius. Kiekvienas gavo po užduotėlę – garsiai visiems nusakyti savo nuotaiką, įvardinti gyvūną ar kokį objektą ar daiktą, kuris apibūdintų jo esamą nuotaiką. Baigiantis edukacijai, vaikai įvardino, kas labiausiai patiko ir kokią užduotėlę geriausiai sekėsi atlikti.

 

Viktorinoje „Paukščiai: kas, kur, kaip?“

Vieną balandžio mėnesio rytmetį į Rožyno progimnaziją atvykę būsimieji pirmokai iš darželių „Sigutė“ „Rūta“, „Pušynėlis“ dalyvavo viktorinoje „Paukščiai: kas, kur, kaip?“. Jos metu vaikai tyrinėjo, kokie sparnuočiai parskrenda į Lietuvą, kuo jie išskirtiniai ir kodėl svarbūs gamtai.

Veiklos metu mažieji entuziastingai įsitraukė į žaismingą viktoriną – tikrino savo žinias ir atrado dar jiems nežinomų faktų: kas deda melsvus kiaušinius ir kas skrenda V formos pulku? Kūrybinėje dalyje jie gamino paukštelius, lavindami vaizduotę, kruopštumą ir kūrybiškumą.

Užsiėmimo pabaigoje visi kartu šoko, dalijosi gera nuotaika su naujais draugais ir džiaugėsi šilta, pavasariška atmosfera.

Judėjimas – sveikata!

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo programą „Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas darbingo amžiaus asmenims“. Džiaugiamės partneryste su visuomenės sveikatos biuru todėl mielai prisijungėme ir mes.

Kelis mėnesius treneris Andrius V. vedė fizinį aktyvumą skatinančius užsiėmimus darbuotojams. Du kartus per savaitę visi pageidaujantys ir suprantantys, kaip svarbu judėti ir aktyvinti kūną, galėjo nemokamai dalyvauti ir semtis stiprybės judėdami. Esame labai dėkingi treneriui už jo darbą.

Draugiškas „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis

Lopšelių-darželių „Sigutė“ ir „Žibutė“ bendruomenes suvienijo jaukus ir džiaugsmingas renginys – draugiškas „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis. Tai buvo ypatinga diena, kupina judesio, šypsenų ir bendrystės, kurioje mažieji galėjo ne tik smagiai leisti laiką, bet ir išbandyti savo jėgas įvairiose sportinėse veiklose. Didelio vaikų susidomėjimo sulaukė susitikimas su futbolininku. Mažieji su futbolininku darė mankštą, žaidė futbolą. Tai tapo puikia proga įkvėpti vaikus judėti, siekti savo tikslų ir tikėti savo jėgomis.

Svečiuose – šuniukai!

Balandžio 21 d.  mūsų darželio vaikų kiemo laikas buvo kitoks nei kasdien. Sulaukėme svečių iš Panevėžio Agility klubo „Džiugas“.  Jie pas mus atkeliavo todėl, kad mūsų darželyje savanoriauja Meda. Ji yra  Jaunimo savanoriškos tarnybos atstovė mūsu įstaigoje. Meda turi šuniukus ir labai norėjo, kad vaikai pamatytų kaip galima išmokyti šunis įvairių komandų. Kartu atvykti pasikvietė ir kitas moteris, kurios su savo augintiniais lankosi Agility klube „Džiugas“. Septyni šuniukai ir jų šeimininkės bei trenerė surengė linksmą pasirodymą vaikams. Pasakojo ir rodė kaip šunys atlieka įvairias komandas bei užduotis (sėdėti, laukti, bėgti, šokti per kliūtis, atnešti kamuoliuką, landžioti tarp kojų bei lįsti tuneliu) ir visą tai šuniukai darė linksmai, greitai, o vaikučiai jiems negailėjo plojimų. O po to keli vaikai galėjo išmėginti patys kaip reikia šuniuką dresuoti.

Edukacija „Pažintis su sintezatoriumi“

Paskutinė šios savaitės darbo diena Panevėžio lopšelyje-darželyje „Sigutė“ prasidėjo skambant muzikos garsams, kurie tarsi saulės spinduliai, sušildė vaikų ir darbuotojų širdis, atpalaidavo ir nuteikė savaitgalio laukimui.

Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokyklos mokytojai metodininkai Vaclovas Robertas Sikorskis, Darius Kaselis ir vyresnysis mokytojas Virgilijus Tichanavičius puikiai parengė mokinius, pravedė edukaciją „Pažintis su sintezatoriumi“. Mokiniai pademonstravo gebėjimus grodami klavišiniais instrumentais, keliais saksofonais. Kai kuriems tai buvo pirmas koncertas, o vienas mokinys įvairių konkursų laureatas.

Į aktų salę susirinko ne tik vyresni vaikai, bet ir patys mažiausieji, kurie susidomėję klausėsi, plojo ir visas 40 minučių nepavargo. Smagios melodijos skatino judėti muzikos ritmu, suteikė daug džiaugsmo. Prieš kiekvieną kurinį mokytojas Robertas trumpai pakomentavo, kokios šalies melodija ir jos autorių. Pagilintos pažinimo ir emocinio intelekto kompetencijos.

Džiaugiamės, kad vaikai gali kasdien atrasti kažką naujo, kad galime jiems suteikti patirčių, kurios gali būti naudingos ir ateityje. Kas žino, gal baigus darželį kai kurie rinksis ir muzikanto kelią.

Smagioji Velykėlių šventė Gamtos mokykloje

Balandžio 9 d. priešmokyklinės „Voveriukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo Panevėžio gamtos mokyklos organizuotoje smagioje vaikų Velykėlių šventėje. Ugdytiniai aktyviai įsitraukė į linksmas veiklas: rungtyniavo ridendami margučius, mėtydami į taikinį, nešdami kiaušinius šaukštuose ir įveikdami kliūtis. Kūrybiškos ir įdomios veiklos – aplinkos fotografavimas naudojant kiaušinių trafaretus bei kiškučio ausų piešimas užrištomis akimis – teikė vaikams daug džiugių emocijų ir juoko.

Bene smagiausia renginio akimirka – jaukus poilsis lauko arbatinėje „Arbatos sode“ vaišinantis arbata ir skanaujant užkandžius. Tai buvo puiki, bendrystės ir džiugių patirčių kupina diena!

Į smagią edukacinę kelionę su kapitonu Flintu

Balandžio 8 dieną darželio vidiniame kiemelyje netrūko šurmulio ir juoko, nes vaikus linksmino nuotykių kupinas personažas – kapitonas Flintas. Edukacinės programos-koncerto metu kapitonas Flintas su vaikais dainavo, šoko, smagiai sportavo ir leidosi į simbolinę kelionę po „plačiuosius vandenynus“. Mažieji ne tik smagiai leido laiką, bet ir sužinojo naujų dalykų – apie draugystę, bendradarbiavimą bei drąsą siekti savo tikslų.

Edukacinė pamoka–koncertas buvo kupinas gerų emocijų, o vaikų šypsenos ir juokas tapo geriausiu įrodymu, kad ši patirtis jiems paliko neišdildomą įspūdį. Dėkojame kapitonui Flintui už įkvėpimą, džiaugsmą ir nepamirštamą nuotykį!

 

Tarptautinės morkų dienos minėjimas

Atėjus pavasariui dažnas pajuntame, kad organizmui trūksta energijos ir vitaminų, norisi daugiau spalvų, šviežumo ir lengvumo, todėl imame atsakingiau rinktis sveiką ir subalansuotą mitybą.
Šią mintį balandžio 3 d. gražiai įprasmino „Tėvų klubo“ inicijuota morkų akcija, skirta Tarptautinei morkų dienai paminėti. Šią dieną vaikai ne tik sužinojo apie morkų kilmę iš tolimosios Persijos, jų naudą žmogaus sveikatai, bet ir patys kibo į darbus – sėjo morkytes, gamino sveikuoliškas salotas iš obuolių ir morkų, papuošdami jas braškėmis. Kūrybinis procesas vaikams suteikė daug džiaugsmo, o kartu padėjo ugdyti sveikos mitybos įpročius. Iniciatyvūs „Tėvų klubo“ nariai parūpino kiekvienai grupei mažas staigmenėles – dėžutes su traškiomis, sveikuoliškomis morkytėmis ir morkų formos guminukais. Vaikams tai buvo ne tik netikėta dovana artėjančių Šv. Velykų proga, bet ir smagus priminimas, kad morkos yra skanios ne tik zuikiams.
Ši graži iniciatyva ne tik praturtino vaikų dieną, bet ir priminė visai bendruomenei, kaip svarbu rūpintis savo sveikata, rinktis natūralius produktus ir dalintis gerumu. 
Dėkojame „Tėvų klubui“!