Ilgai lauktų švenčių akimirkos

 Sunkus pandeminis laikotarpis pakeitė ilgametes mūsų ir visų Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų švenčių organizavimo tradicijas. Gyventi prisiminimuose gera, kai anksčiau  galėdavome į šventinius renginius, pasirodymus susikviesti būrį tėvelių, svečių  ir visi linksmai žaisti, šokti, tarpusavyje  bendrauti. 

  Šiais metais kalėdinio laikotarpio šurmulys praūžė lopšelio-darželio pavienėse grupėse.  

    „Žvirbliukų” būryje smagus Kalėdų rytmetys prasidėjo anksti ryte.  Per pusnynus prie lango atėjo Kalėdų senelis atnešęs daug paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam. 

   „Bitučių” ir  „Voveriukų“ grupės ugdytiniai Kalėdų senelį sutiko Panevėžio lėlių vežimo teatre žiūrėdami spektaklį „Gudrutis”. 

   „Pelėdžiukų” grupėje puikiai nusiteikę „nykštukai“ atkeliavo į šventę. Jie linksmai dainavo, deklamavo eilėraštukus, šoko, žaidė bei Kalėdų senelio maišą su dovanomis  rado.

  „Kiškučių“ grupės vaikučiai dalyvavo tikėtame – netikėtame Kalėdiniame rytmetyje “Kaip Kiškučiai Kalėdų ieškojo”. Šokdami, dainuodami, grodami, deklamuodami padėjo Zuikiui ir Zuikienei pasiruošti šventei – Kalėdoms. Vakare vaikučiai su tėveliais Panevėžio lėlių vežimo teatre žiūrėjo spektaklį “Gudrutis” ir susitiko su Kalėdų seneliu.

    Į „Boružėlių“ ir „Žiogelių“ grupes atvyko net Grinčas, bet laimei jis nesugadino šventės. Vaikučiai savo šiltais apkabinimais sušildė jo širdelę. Kalėdų senelis pasakojo, jog matė pro žiūronus, kad vaikai visus metus buvo geri, tad leido paliesti savo baltą barzdą, pasėdėti ant kelių ir dovanėlių atvežė.

   Priešmokyklinės „Drugelių“ grupės vaikai keliavo į Panevėžio rajono Miežiškių miestelį. Lankėsi senovinių eglutės žaisliukų muziejuje, klausėsi gidės – miestelio bibliotekininkės Violetos Karklytės pasakojimo. Bendruomenės renginių salėje dalyvavo edukacijoje „Kalėdų senelis“, o vakarop sutemus,  „Drugelių“ grupės vaikus aplankė  į darželio kiemo aikštelę užsukęs Kalėdų senelis su dovanėlėmis.

   Priešmokyklinės „Varliukų“ grupės ugdytiniai savo šventinį laikotarpį praleido taip pat Miežiškių žaisliukų muziejuje. Sudalyvavo edukacinėje pamokoje, kurioje patys kūrė savo eglutės žaisliuką. Netikėtai po egle, rado pamestą Kalėdų senelio maišą su dovanomis ir jo laišką skirtą jiems. Visą tai vainikavo linksmos vaišės draugų rate.

Tekstą kūrė mokytoja I. Ivanova