Pasitikome pavasario šauklius

Neapsakomai greitai ir tobulai besisukantis metų ratas jau ridena iš kiemo vasarį. Dar taip neseniai žiemoti pasilikę paukšteliai pagalbos prašė, o, žiūrėk, sugrįžtantieji jau ant sparnų pavasarį parneša. Jau ir vyturėlį kai kurie matė. Neryškių rusvų spalvų plunksnelės, kiek didesnis už žvirblį. O giesmelė – viltinga, skambi. Gal todėl šis mažytis paukštelis ir savo dieną turi – vasario 24-ąją.

Paminėjome ir mes Vyturio dieną. Priešmokyklinių „Pelėdžiukų“ ir „Kiškučių“ grupių vaikai aktyviai dalyvavo viktorinoje „Iš paukštelių gyvenimo…“, kurią vedė mokytojos L. Z. ir R. M. Priešmokyklinukai minė mįsles apie paukščius, dalyvavo protmūšyje, sprendė kryžiažodžius, klausėsi paukščių balsų ir atpažino, koks giesmininkas taip balsingai gieda.

 

Už teisingai atliktas užduotis komandų dalyviai  rinko taškus (stilizuotus paukštelius). Kaip visi džiaugėsi, kai surinktų paukštelių skaičius buvo vienodas. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis.

 

Vyturio dienos paprotys sako, kad reikia apibėgti trobą, laukus, kad visus metus būtum greitas. Na, o kuris gi nenori būti greitas?! Tad bėgome ratu, kad ir ateityje būtume greiti ir protu, ir drąsa, ir vikrumu, ir jautrumu gamtai, žmogui.