Su meile ir džiaugsmu „Auginkime kartu“ 2019

Mylėti gamtą, suprasti jos grožį ir pajusti gėrį gali tik tas, kuris nuolat su ja bendrauja, domisi jos paslaptimis, saugo ir tausoja jos dovanas, kuris pats yra geras ne tik sau, bet ir kitiems.

Mūsų lopšelio-darželio būrelių „Pelėdžiukų mokyklėlė“ ir „Smalsuolės bitutės“ mažieji gamtos mylėtojai dalyvavo Panevėžio gamtos mokyklos ekologinėje-edukacinėje dviejų dalių programoje „Auginkime kartu 2019“.

Kiekvieną kartą mums atvykus, pasijusti gamtos dalimi, pajausti pagarbą gyvybės įvairovei padėjo gamtos mokyklos mokytoja metodininkė V. Brėdienė. Ji savo kilniu pavyzdžiu, geranoriškai bendraudama su ugdytiniais perteikė naudingų žinių ir patarimų apie daržovių augimo ciklą ir stadijas, jų priežiūrą bei derliaus nuėmimą.

O koks tas derlius užaugo per vasarą? Spalio pradžioje nuvykome į gamtos mokyklą pažiūrėti ir jo nuimti. Visi kibome į darbą. Vieni pavasarį sėtas ir sodintas daržoves rovė, kiti – jas skabė ir darinėjo, treti – darbo įrankiais žemę bedžiojo. Darbas ėjo kaip iš pypkės! O po jo, vaikučių laukė komandinis parašiutų žaidimas, estafetės bei vaišės – laužavietėje keptos bulvės su sviestu ir vaistažolių arbatėlė.

Draugiškai paplušėję, papramogavę bei turiningai praleidę laiką gamtos mokykloje, visi įsitikinome, kad gamta pažadina mūsų sielą, nuramina, įkvepia meilę jai, suteikia jėgų, daugiau pasitikėjimo savimi ir kitais žmonėmis. Mes pedagogai, esame pavyzdys vaikui ir tik nuo mūsų priklauso ar vaikas liks pasyvus gamtos stebėtojas, ar pamažu taps tyrinėtoju, gamtos globėju.

Norime padėkoti gamtos mokyklos kolektyvui už suteiktą galimybę skiepyti sveikos gyvensenos įpročius, darbinius įgūdžius ir nuo mažens formuojamus ekologiškumo pamatus.

Būrelių „Smalsuolių bitučių“ ir „Pelėdžiukų mokyklėlės“ mokytojos