Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ bendruomenė antrus metus iš eilės dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (toliau – LMNŠC), Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (toliau – SMLPC) organizuojamoje keturių savaičių (rugsėjo 21 d. – spalio 16 d.) iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas  – atkreipti mokyklos bendruomenės (ypač mokinių) dėmesį į šiandieninę sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo situaciją, kovojant su Covid – 19 virusu. Mokykloje kiekvieną savaitę buvo vykdytos veiklos pagal temas: „Klimatas ir sveikata“, „Vaisių, daržovių nauda sveikatai“, „Padėk sau ir draugui“, „Tylos galia“.

Pirmąją savaitę buvo nagrinėta tema –  „Klimatas ir sveikata“, kurios metu ugdytiniai žiūrėjo filmukus apie gamtos išteklių saugojimą ir tausojimą, mokėsi rūšiuoti buitines atliekas, aiškinosi kaip  kiekvienas mažais darbais galime prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo, gamtos išteklių tausojimo ir gamtos išsaugojimo. Įstaigoje organizuotas renginys „Diena be automobilio“, paspirtukų varžybos, Europos judumo savaitės renginiai Panevėžio mieste bei visuomenės sveikatos biuro specialistės veikla  priešmokyklinių („Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“) grupių ugdytiniams.

Įstaigos bendruomenės aktyvus įsijungimas į Moliūgo gimtadienio šventę, kompozicijos  „Moliūgui — 5!“ kūrimas, pagilino vaikų žinias apie daržovių ir vaisių naudą, patyrimus juos ragaujant, tyrinėjant, gaminant, smaližiaujant (tema „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“).

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės A. Čebatoriūnienės bei Panevėžio miesto policijos komisariato vyriausiosios specialistės D. Urbonienės vesti praktiniai užsiėmimai priešmokyklinių  („Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“)  grupių vaikams įtvirtino pirmosios pagalbos teikimo bei saugaus eismo  taisykles kelyje  (tema „Padėk sau ir draugui“).

Paskutinė iniciatyvos savaitė buvo skirta ramiai veiklai, tylai. „Tylos galia“ veiklos vyko skambant ramiai muzikai, klausantis gamtos garsų, vandens čiurlenimo, lapų čežėjimo, medžių ošimo. Vaikai sužinojo, kokią žalą daro triukšmas, mokėsi žaisti tyloje. Išbūti tyloje ilgesnį laiką, klausytis tylos vaikams buvo didžiausias iššūkis.

Bendruomenės sveikatos, sveikos gyvensenos puoselėjimas, naudingų gyvenimo  įpročių, vertybių, elgesio formavimąsis, fizinio aktyvumo skatinimas tai prioritetinės ugdymo įstaigos sritys, kurioms skiriamas didžiausias dėmesys.