PANEVĖŽIO LOPŠELIS-DARŽELIS „SIGUTĖ“ STIPRINA EMOCINĘ VAIKŲ IR DARBUOTOJŲ BŪSENĄ LAUKO MUZIKINIŲ INSTRUMENTŲ  GARSAIS IR PUOŠIASI SODINUKAIS KARTU SU ATBUNDANČIA GAMTA

                      Pavasaris-ypatingas metų laikas, kai vis ryškiau saulė kviečia į lauką, o atbundanti gamta vilioja spalvomis ir  užkrečia gera nuotaika.

Panevėžio lopšelis-darželis „Sigutė“ žinomas kaip sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą bei  gamtosaugą  propoguojantis, aktyvus darželis. Ikimokyklinio ugdymo mokykloje veikia aktyvus tėvų klubas, vadovaujamas prezidentės Evelinos Valuškaitės Sereikienės. Jos iniciatyva darželio kieme skamba muzika. Šis laikmetis yra pilnas inovacijų ir atradimų. Jomis domimės nuolat ir stengiamės savo idėjas realizuoti.  Tėvelių klubo padovanoti net trys inovatyvūs lauko muzikos instrumentai nuteikia džiugiai, stabilizuoja negatyvias nuotaikas, sukuria jaukią atmosferą. Vaikai labai noriai muzikuoja kiemo erdvėse. Ne tik muzikuoja, bet ir juda muzikos ritmu.

 

Ugdymo institucijoje veikia ir gamtininkų būrelis, rūpinamasi, kad vaikučiai įstaigos teritorijoje ir už jos ribų  patirtų ne tik kuo daugiau teigiamų emocijų, bet ir įgytų žinių apie Lietuvoje augančius vaismedžius, vaiskrūmius, kitą augmeniją.

Turime didelę erdvę kieme, todėl džiaugiamės joje sėkmingai įkomponuotais laimėtais dviem šiltnamiais, bujojančiais beržais, obelimis, kriaušėmis, žieduotoja gudobele ir kt.

Visai neseniai dovanų gavome dovanų iš Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ  Kaimo verslo agentūros projekto ES finansuojamo fondo 5 obelaites ir 3 kriaušes. Esame labai dėkingi dovanotojams ir MB „ARBORA LT“ už jų pristatymą ir pasodinimą. Sigutės sodas plečiasi.

Iniciatyvaus ugdymo institucijos Tėvų klubo, vadovaujamo prezidentės Evelinos Valuškaitės Sereikienės dėka, visai neseniai buvo inicijuotas vaiskrūmių sodinimas – „Sigutės uogynas“. Aktyvūs tėveliai jų atnešė daugiau nei tikėjomės: šilauogių, juodųjų, raudonųjų, geltonųjų serbentų, kurie puikiai įsikomponavo šalia žagarės vyšnių. Tai tikras džiaugsmas visai bendruomenei, o ypač vaikučiams, kurie galės prižiūrėti, stebėti ir ragauti Sigutėje užaugusių uogų ir jas atpažinti.

Tėvų klubas ir įstaigos bendruomenė jau paskelbė iniciatyvą papuošti darželį žydinčiomis gėlėmis. Greitai „sužydėsime“ visomis gražiausiomis spalvomis.

Labai didžiuojamės, kad tuo pačiu metu iš Panevėžio gamtos mokyklos mūsų direktoriaus pavaduotojos ugdymui ir gamtos būrelio vadovės Linos Zubkienės dėka gavome dovanų ir 100-čio ąžuoliuką, kurį garbingai pasodinome matomoje vietoje. Jis išskirtinai įsikomponavo netoli kitų dviejų Sigutės ąžuoliukų.

Muzika harmoningai dera su gamta-visų namais. Gamtoje per muziką ugdomi vaikai ir suaugę gebės būti dorais, pozityviais piliečiais.

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“

direktorė Berutė Laureckienė